|  KOMENTE  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kur vdes e ngjallet shpresa

 
 

16 nėntor 2003 / TN

 

Merita Bajraktari-McCormack

 

 
 
Kur vritet shpresa
Me tė bashkė ikėn dhe drita
Qė shpirtin udhėheq nė errėsirė
Me tė shuhet ēdo ėndėrr e bukur
Gjithēka lėvizjen ndalon
Hija e shpresės sė vdekur
Dhe errėsira kudo tė rrethon
 
Kur ngjallet shpresa
Qoftė dhe prej njė fjale
Bukur nė vesh pėshpėritur
Pėrmes telefonit a ekranit tė vogėl
prej mijra kilomtrash tek ti  mbėrritur
Atėherė shkėndija drite ndizen sėrish
Njeriu, me tė vėrtetė arrin tė kuptojė 
Se jetėn e vet, prej Zotit dhuruar
Pėr Hir tė Tij duhet me shpresė ta jetojė
 
 
16 nentor 2003

 

 

 Copyright©2000-2003 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.