|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Vjenė pėrfundoi dita e dytė e bisedimeve Prishtinė-Beograd

 
 

 

21 shkurt 2006 /TN

Zėri i Amerikės (21.02.2006) -Nė Vjenė pėrfundoi dita e dytė e bisedimeve tė ndėrmjetėsuara nga OKB-ja,  midis Prishtinės dhe Beogradit. Palėt ranė dakort tė takohen pėrsėri muajin e ardhshėm.

Zėvendėsi i tė dėrguarit tė OKB-sė pėr statusin e Kosovės, diplomati austriak Albert Rohan tha se diskutimet u zhvilluan nė frymė bashkėpunimi. Palėt, tha ai, gjetėn disa pika tė pėrbashkėta pėr kompetencat e pushtetit lokal.

Zoti Rohan tha se diskutimet nuk prekėn temėn kryesore, atė tė kėrkesės sė palės shqiptare pėr pavarėsi, njė qėndrim qė Beogradi e kundėrshton. Por ai tha se tė dyja palėt tanė dakort tė takohen pėrsėri mė 17 mars.  Zyrtarėt thonė se bisedimet mund tė zgjasin me muaj tė tėrė.


 

                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.