|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

LDK - Dega nė Austri : Telegram urimi pėr Presidentin Sejdiu

 
 

 
17 shkurt 2006 /TN
  
Lidhja Demokratike e Kosovės
Dega nė Austri                                      
Vjenė, mė 15.02.06
 
Telegram urimi
 
Presidentit tė Kosovės
Dr. Fatmir SEJDIU
 
I nderuar z. President!
 
Me rastin e zgjedhjes Tuaj President i Kosovės, Ju lutem qė ti pranoni urimet mė tė pėrzemėrta tė degės sė LDK-ės nė Austri dhe nėndegės nė Vjenė.
 
Jemi tė bindur se Ju z. President do ta ndiqni rrugėn e Presidentit tė parė historik tė Kosovės, tanimė tė ndjerė, z. Dr. Ibrahim Rugova dhe do ta udhėhiqeni me dinjitet Kosovėn drejtė Pavarėsisė.
 
Me kėtė rast Ju dėshirojmė shėndet dhe suksese nė kėtė mision fisnik!
 
Zoti e bekoftė Kosovėn dhe popullin e saj!
 
Zoti Ju bekoftė Juve z. President!
 
Pėr Kryesinė e LDK-ės dega nė Austri
Ibish RUGOVAJ - kryetar


 

                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.