|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Familja Zemaj uron dhe mbėshtet fuqimisht Presidentin e Kosovės, Fatmir Sejdiun

 
 

 

13 shkurt 2006 /TN

Telegram urimi

PRESIDENCĖS SĖ KOSOVĖS
Presidentit, dr. Fatmir Sejdiut,

Dėshirojmė  T’ Ju shprehim  urimet tona  pėr emėrimin tuaj President i Kosovės.

Nė emėr tė familjes sė kolonel TAHIR ZEMAJT, Ju urojmė ēdo sukses nė pozicionin tuaj tė ri. Ne ju inkurajojmė  tė vazhdoni politikėn e PRESIDENTIT tė ndjerė IKONĖS sė pavarėsisė DR. IBRAHIM RUGOVA, drejtė lirisė dhe pavarėsisė sė plotė tė vendit tonė.

Me kėtė rast tė zgjedhjes suaj pėr President tė Kosovės, ju shprehim fuqimisht pėrkrahjen tonė tė gjithanshme ashtu siē e respektuam institucionin e Presidencės edhe nė kohėt mė tė vėshtira tė Kosovės, duke ju garantuar gatishmėrinė e plotė pėr tė kontribuar nė realizimin e aspiratės shekullore pėr bėrjen e shtetit tė Kosovės.

Me respekt tė veēantė;                                                                                  

Familja e Kol. TAHIR ZEMAJ                                                                

Strellc /Deēan, 13/02/2006


 

                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.