|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kryeministri i Kosovės Bajram Kosumi, niset pėr tė marrė pjesė nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit

 
 

 

11 janar 2006 /TN 

Zėri i Amerikės (11.02.2006), Kryeministri i Kosovės Bajram Kosumi, u nis sot pėr nė Shtetet e Bashkuara ku do tė marrė pjesė nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit, qė pritet tė mbahet tė martėn. 

Zoti Kosumi ėshtė kryeministri i parė i Kosovės qė merr pjesė nė njė mbledhje tė Kėshillit tė Sigurimit. Ai u tha gazetarėve nė aeroportin e Prishtinės se do tė ketė takime me ambasadorėt e vendeve tė pėrhershme anėtare tė Kėshillit tė Sigurimit dhe zyrtarė tė lartė tė Departamentit tė Shtetit.

Nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit, Kosova pėrfaqėsohet nga shefi i administratės sė Kombeve tė Bashkuara, Soren Jessen-Petersen, ndėrsa kryeministri Kosumi ka statusin e tė ftuarit.

Serbia pėrfaqėsohet nė mbledhje nga presidenti i saj Boris Tadiē.//lk


 

                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.