|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Rashiti pezullohet dekani i Fakultetit tė Edukimit, nė vend tė tij Vedat Kiseri

 
 

 
Prishtinė, 9 shkurt 2006 /TN /QIK - Zyrtarėt e lartė tė Universitetit tė Prishtinės, sot mė shkurt 2006, suspenduan nga posti i dekanit tė Fakultetit tė Edukimit Prof. Dr. Sadik Rashitin.

Suspendimi i dekanit bėhet me qėllim tė krijimit tė kushteve pėr punė tė papenguar tė Komisionit pėr vėrtetimin e tė dhėnave tė konstatuara nga kryeinspektori i MASHT it lidhur me shkeljet nė Fakultetin e Edukimit tė UP sė.

Gjithashtu konform nenit 71, pika 5 e Statutit tė Universitetit tė Prishtinės prodekanėve tė Fakultetit tė Edukimit iu pushon mandati me 9 shkurt 2006.

Me kėtė rast zyrtarėt e lartė tė Universitetit tė Prishtinės kanė marrė vendim pėr emėrimin e Prof. Dr. Vedat Kiserit udhėheqės tė pėrkohshėm tė Fakultetit tė Edukimit deri nė marrjen e vendimit tė plotfuqishėm nga ana e organit kompetent, pėrkatėsisht deri nė organizimin e zgjedhjeve nė kėtė Fakultet.

Prof. Dr. Vedat Kiseri, mėsimdhėnės nė Fakultetin e Filologjisė dhe nė Fakultetin e Edukimit, do tė propozojė bashkėpunėtorėt e vet nė afatin sa me tė shkurtėr.


                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.