|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Pėrfaqėsuesit e Prishtinės dhe Beogradit trajtuan ēėshtjet e transportit dhe tė telefonisė mobile

 
 

 
Prishtinė, 9 shkurt 2006 /TN /QIK - Nė takimin e sotėm mes pėrfaqėsuesve tė Prishtinės dhe Beogradit u trajtuan ēėshtjet e transportit dhe tė telefonisė mobile.

Xholi Dikson, udhėheqės i Grupit Punues pėr Transport dhe Komunikacion, tha se takimi i dytė ndonėse pak i vonuar, ishte mjaft produktiv dhe i hapur. Dikson bėri tė ditur se janė trajtuar ēėshtjet e transportit dhe tė telefonisė mobile.

"Eshtė njė temė mjaft e ndieshme e telefonisė mobile. Dihet mirėfilli se njerėzit kanė tė drejtė tė komunikojnė, por ekzistojnė vėshtirėsi nė rregullat ligjore dhe ēėshtjet teknike qė duhet tė pėrfillen", tha Dikson.

Ndėrkaq qė pėrfaqėsuesja e Beogradit Dragana Ēurēiq tha se nė takimin e sotėm kanė dhėnė disa propozime tė favorshme.

"Kemi dhėnė propozimet tė cilat kanė tė bėjnė kryesisht pėr transportin rrugor, por edhe pėr telekomunikacion", tha znj. Ēurēiq.

Ky ėshtė takimi i dytė mes grupeve punuese, ndėrkaq takimi i ardhshėm do tė mbahet brenda njė muaji.


 

                  Copyright©2000-2004 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.