|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Valoto thotė se udhėheqja e KK tė Deēanit ėshtė shembull pėr plotėsimin e standardeve

 
 

 
Deēan, 3 shkurt 2006 /TN /QIK - Udhėheqja e Kuvendit komunal tė Deēanit, pėrkatėsisht kryetari i kėtij kuvendi, Nazmi Selmanaj janė shembull pėr tėrė Kosovėn se si duhet menaxhuar komunėn nė drejtim tė realizimit tė standardeve pėr Kosovėn dhe garantimin e tyre. Kėshtu ka thėnė gjatė qėndrimit tė tij nė Deēan, komandanti i KFOR it, gjenerali Xhuzepe Valoto.
 
Ai ka nėnvizuar se situata e sigurisė edhe pas vdekjes sė Presidentit Rugova nuk ka ndryshuar, ka pėrmirėsime progresive dhe njerėzit gjithnjė e mė shumė po lėvizin lirshėm, ka thėnė gjenerali Valoto dhe ka shtuar se njė gjendje e tillė ėshtė edhe kontribut i Presidentit Rugova.
 
Valoto ka nėnvizuar se gjatė ceremonisė mortore nė nderim tė Presidentit Rugova kanė dalė dy mesazhe tė rėndėsishme: e para, popullata ka vepruar me shumė dinjitet dhe e dyta se tė gjitha institucionet kanė punuar nė kėtė drejtim, kanė arritur rezultate shumė tė mira.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.