|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Tė gjitha rrugėt nė Komunėn e Kamenicės, tė kalueshme nga bora

 
 

 
 
Kamenicė, 3 shkurt 2006 /TN
 
Sipas informacioneve nga tereni tė cilat i disponon Zyra pėr Informim, tė gjitha rrugėt  nė komunėn e Kamenicės janė tė kalueshme nga bora. Kompania e cila ka fituar tenderin  pėr pastrimin e rrugėve nga bora ,,Topanica-M’’, ėshtė duke kryer punėn e vet me sukses konform kontratės .
 
Sot, komisioni nga drejtoria e shėrbimeve publike sė bashku me Zyrėn e Informimit  ishin  nė teren nė disa vende, ku dhe u i verifikuan rrugėt e hapura  sidomos nė disa vende ku erėrat e kanė hedhė borėn nė rrugė e trashėsia e borės ishte e madhe e vende vende edhe njė metėr e mė tepėr. 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.