|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
  Eshtė hedhur nė ajėr vetura zyrtare e Kryeshefit tė Ekzekutivit tė Komunės sė Kaēanikut  
 

 
Kaēanik, 3 shkurt 2006 /TN /QIK - Nė oborrin e Qendrės sė Mjekėsisė Familjare nė Kaēanik ėshtė hedhur nė ajėr vetura zyrtare e Kryeshefit tė ekzekutivit tė Komunės sė Kaēanikut, Agron Shurdhani. Sipas burimeve policore, pėrveē dėmeve materiale, nuk ka pasur viktima nė njerėz.

Policia e Ferizajt tha se fuqia e shpėrthimit ka qenė e tillė qė ka dėmtuar edhe xhamat e Qendrės Mjekėsore Familjare tė Kaēanikut.

Kryeshefi i Ekzekutivit tė Kaēanikut Agron Shurdhani kėtė sulm e konsideroi si politik.
 

  
Kryeministri Kosumi dėnon ashpėr shpėrthimin nė Kaēanik
 
Prishtinė, 3 shkurt 2006 /TN /QIK - Kryeministri i Kosovės, Bajram Kosumi ka dėnuar ashpėr shpėrthimin qė ka ndodhur nė veturėn e Kryeshefit tė ekzekutivit tė Kaēanikut, Agron Shurdhanit. Kosumi kėtė shpėrthim e konsideron si njė akt tė dhunshėm dhe kriminal.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.