|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Gjilan u bė rivarrimi i tre martirėve tė vrarė mė 1999 nė Kishnicė tė Prishtinės

 
 

 
Gjilan, 2 shkurt 2006 /TN /QIK - Me nderime nga pjesėtarėt e Zonės sė Gjashtė tė TMK sė nė varrezat e qytetit nė Gjilan u bė dje rivarrimi i Rami Xhaferit, gruas sė tij Miradies dhe djalit Safetit tė vrarė nga forcat serbe mė 28 prill tė vitit 1999 nė fshatin Kishnicė tė Prishtinės.
 
Tre martirėt ishin varrosur nė njė varrezė masive nė kėtė fshat qė u zbulua para dy vitesh, ndėrsa janė identifikuar tash sė voni nė morgun e Rahovecit.

 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.