|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Moska thotė se caktimi i afatit kohor nė procesin pėr statusin e Kosovės nuk ėshtė i pranueshėm

 
 

 
Moskė, 2 shkurt 2006 /TN /QIK - Caktimi i afatit kohor nė procesin e negociatave pėr statusin e Kosovės nuk ėshtė i pranushėm, ka thėnė burime nga Ministria e Jashtme e Rusisė pas takimit tė djeshėm tė Grupit tė Kontaktit pėr Kosovėm.
 
Pjesėmarrėsit e kanė e kanė theksuar rėndėsinė e dialogut tė drejtėpėrdrejtė ndėrmjet Prishtinės dhe Beogradit me rolin kyē tė KS tė OKB sė, kanė thėnė tė njejtat burime.

Ministri i jashtėm rus Sergej Lavrov ka kėrkuar qė vendimi pėr statusin e Kosovės tė ketė natyrė unviersale. Sipas tij ėshtė e papranueshme tė pėrdoren standarde tė dyfishta nė zgjidhjen e konflikteve, ka Lavrov.
 

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.