|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Mbreti i Jordanisė, Abdullahu II ka dėrguar njė mesazh ngushėllimi pėr ndarjen nga jeta tė Presidentit Rugova

 
 

 
 
Aman/Prishtinė, 2 shkurt 2006 /TN /QIK - Mbreti i Jordanisė, Abdullahu II, nėpėrmjet njė mesazhi i ka shprehur ngushėllime kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės Nexhat Daci pėr ndarjen nga jeta tė Presidentit Ibrahim Rugova.

"Me keqardhje mora lajmin qė Shkėlqesia e Tij, Presidenti Ibrahim Rugova, President i Kosovės, ka ndėrruar jetė.

Ju lutem pranoni ngushėllimet e mia dhe pėrcilljani ngushėllimet e mia popullit tė Kosovės pėr humbjen e
tij tė madhe.
 
Shpirti i Tij pushoftė nė paqe tė pėrjetshme!", thuhet nė mesazhin e mbretit Abdullahu II i Jordanisė.
 

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.