|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Shvarc-Shiling mor detyrėn e admninistratorit nė Bosnjė

 
 

 
Sarajeve, 01 shkurt 2006 /TN /QIK - Politikani gjerman i CDU-sė Kristian Shvarc-Shiling, ka filluar qė nga dita e sotme kryerjen e detyrės sė Pėrfaqėsuesit tė lartė tė bashkėsisė ndėrkombėtare nė Bosnjė dhe Hercegovinė.
 
Ai do tė bėjė ēdo gjė qė ėshtė e mirė, pėr t` i ēuar pėrpara reformat nė kėtė vend tė Ballkanit Perėndimor dhe pėr tė pėrgatitur nėnshkrimin e marrėveshjes sė asocijim-stabilizimit me BE.
 
Shvarc-Shiling, ish-ministri i gjerman i post-telekomit dėshiron ta afrojė Bosnjėn me BE –nė dhe NATO-n.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.