|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Sfeqishtė tė Hanit tė Elezit mbrėmė janė vrarė tre vėllezėr

 
 

 
Hani i Elezit, 1 shkurt 2006 /TN /QIK - Mbrėmė rreth orės 20 nė fshatin Sfeqishtė tė Hanit tė Elezit ka ndodhur njė tragjedi e rėndė - vrasje e trefishtė.
 
Sipas shtypit tė sotėm, me armė zjarri janė vrarė vėllezėrit Vehbi (26), Adil (21) dhe Nuramin Shkreta (17), djemtė e Nejazi Shkretės nga ky fshat. Kjo vrasje e trefishtė ėshtė konfirmuar mbrėmė edhe nga policia, por pa dhėnė hollėsi pėr ngjarjen tragjike.
 
Zyrtarja pėr informim e SHPK-sė, Sabrije Kamberi, pėrveē qė e ka konfirmuar rastin e rėndė, ka thėnė se vrasjen policisė ia kishite paraqitur njė fshatar i Sfeqishtės, fshat mu nė vijėn kufitare me Maqedoninė.
 
Sipas policisė, kufomat i ka gjetur axha i viktimave Xhevat Shkreta, i cili edhe ka njoftuar policinė. Kamberi ka njoftuar se nė vendin ku ka ndodhur vrasja e tre vėllezėrve Shkreta, afėr shtėpisė sė tyre nė fshatin Sfeqishtė, janė gjetur shumė gėzhoja.

Motivet e vrasjes sė trefishtė nuk dihen, sikur as autori.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.