|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kryesia e AAK-sė e vlerėson dinjitoz organizimin e ceremonisė mortore pėr Presidentin e Kosovės

 
 

 
Prishtinė, 1 shkurt 2006 /TN /QIK - Kryesia e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), nė mbledhjen e mbajtur sot, mė 1 shkurt, ka shqyrtuar zhvillimet mė tė fundit politike nė Kosovė, pas vdekjes sė Presidentit tė Kosovės Dr. Ibrahim Rugova.

Kryesia e AAK sė, duke e vlerėsuar lart organizimin e ceremonisė mortore pėr varrimin e Presidentit tė Kosovės, mirėnjohjet dhe falėnderimet e veēanta pėr kėtė manifestim dinjitoz ua pėrcjell, nė radhė tė parė qytetarėve tė Kosovės,
 
Kėshillit Ndėrinstitucional tė Varrimit, Trupave Mbrojtėse tė Kosovės (TMK), Shėrbimit Policor tė Kosovės (SHPK), tė gjitha institucioneve dhe spektrit politik tė Kosovės, delegacioneve dhe pėrfaqėsuesve mė tė lartė nga vendet e rajonit dhe bashkėsia ndėrkombėtare, tė cilėt morėn pjesė nė kėtė ceremoni mortore.

Kryesia e AAK sė e mirėpret shtimin e dinamikės sė gjithanshme nė kuadėr tė punės nė vitin e pavarėsisė sė Kosovės dhe iu jep pėrkrahje tė plotė angazhimeve pėr zgjedhjen e Presidentit tė Kosovės.

Kryesia AAK sė mbėshtet kandidaturėn e Prof. Dr. Fatmir Sejdiut, pėr president tė Kosovės, tė propozuar nga partneri nė koalicion, Lidhja Demokratike e Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.