|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Koordinatori i ri pranė TMK-sė ėshtė gjenerali gjerman Mihael Shtern

 
 

 
Prishtinė, 1 shkurt 2006 /TN /QIK  - Koordinatori i ri pranė Trupave Mbrojtėse tė Kosovės ėshtė gjenerali gjerman, Kristofer Mihael Shtern, i cili tashmė ka arritur pėr tė marrė kėtė detyrė bėri tė ditur zėdhėnėsi i UNMIK ut, Remi Durlo. Gjenerali Shtern nė kėtė detyrė zėvendėson gjeneralin britanik Xhejmi Belfor, i cili ditė mė parė u dha fund mandatit tė tij.

Gjenerali Shtern ėshtė njė oficer i karrierės dhe ka njė tė kaluar tė suksesshme ushtarake. Ai mė parė ka shėrbyer nė vende tė ndryshme tė botės nė misione paqeruajtėse.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.