|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Takim i shkurtėr i Tadiqit me Thaēin nė Athinė

 
 

 
Athinė/Beograd, 31 janar 2006 /TN /QIK - Presidenti i Serbisė Boris Tadiq dhe njėherit kryetar i Partisė Demokratike ka pasur mbrėmė, siē thuhet, njė takim tė shkurtėr me kryetarin e Partisė Demokratike tė Kosovės Hashim Thaēi nė Kongresin e Internacionales Socialiste nė Athinė.
 
Siē njofton Televizioni i Serbisė, Tadiq gjatė takimit tė shkurtėr me Thaēin i ka shprehur keqardhje qė nuk i ėshtė mundėsuar tė shkojė nė varrimin e Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova.
 
Tadiq ka shprehur mendimin se ky ka qenė njė rast qė marrėdhėniet e serbėve dhe shqiptarėve tė ngriten nė njė nivel mė tė lartė dhe qė tė promovohen vlera tė tjera.

Nė takimin e Tadiqit me Thaēin ka marrė pjesė edhe sekretari i pėrgjithshėm i Internacionales Socialiste Luis Ajala dhe kryeministri bullgar Sergej Stanishev.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.