|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Shkrimtari Sabit Rrustemi thotė se mė nuk do tė jetė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Kosovės, shoqatė e cila nuk nderoi figurėn e Presidentit Rugova

 
 

 
Gjilan, 31 janar 2006 /TN /QIK - Shkrimtari Sabit Rrustemi thotė se mė nuk ėshtė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Kosovės.
 
Nė njė deklaratė pėr media Sabti Rrustemi thotė se nuk do tė jetė mė anėtar i "njė njė shoqate a lidhje shkrimtarėsh e cila nuk e nderoi figurėn dhe personalitetin e Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugovės, gjatė ceremonive mortore, madje as me njė minutė heshtje".

Nė Shoqatėn e Shkrimtarėve tė Kosovės e cila pas lufte u shndėrrua nė Lidhje, Rrustemi thotė se ėshtė qė nga viti 1992, kur Dr. Ibrahim Rugova, ishte dhe kryetar i saj.

"Meqenėse, tėrheqjen time nga kjo Lidhje ( e ēuditshme) shkrimtarėsh, tė cilėt nuk e nderuan pėrmes kryesisė sė saj njeriun sė cilit iu pėrkul jo vetėm kombi ynė po edhe e gjithė bota demokratike, nuk kam as kujt t'ia dorėzoj, shfrytėzoj rastin qė pėrmes mediave t'ia bėj tė njohur opinionit publik", thotė ai.

"Natyrisht qė me tėrheqjen time nga ky asociacion, nuk heq dorė edhe prej krijimtarisė letrare dhe, as pres qy ky akt imi sado modest t'ia kthjellojė ndokujt mendjen nė Kryesinė e Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Kosovės", pohon nė fund shkrimtari Sabit Rrustemi.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.