|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Petersen falėnderon SHPK nė pėr angazhim profesional gjatė ceremonive mortore tė Presidentit Rugova

 
 

 
 
Prishtinė, 31 janar 2006 /TN /QIK - Nė operacionin e fundit tė Shėrbimit Policor tė Kosovės me rastin e ceremonisė sė varrimit tė Presidentit tė ndjerė Dr. Ibrahim Rugova, si dhe gjatė ditėve kur qytetarė nga tėrė Kosova dhe me gjerė kishin ardhur pėr tė bėrė homazhe, asnjė incident nuk u rapotua.
 
Kjo u bė falė organizimit dhe angazhimit tė pjesėtarėve tė SHPK sė dhe dinjitetit tė rallė qė treguan qytetarėt.
 
Kėshtu thotė, veē tjerash, nė letrėn e tij tė mirėnjohjes drejtuar kolonel Sheremet Ahmetit, kreu i UNMIK ut, Soren Jesen Petersen, i cili i shpreh mirėnjohjet e tij pėr kėtė angazhim dhe pėr punėn profesionale tė SHPK sė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.