|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Njė delegacion nga Akademia e TMK nė selinė e LDK-sė shpreh ngushėllime

 
 

 
 
Prishtinė, 31 janar 2006 /TN /QIK - Nė ditėn e nėntė tė Zisė kombėtare, delegacione tė shumta vendore dhe ndėrkombėtare, vazhdojnė t'i bėjnė vizita selisė qendrore tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, pėr t'i shprehur ngushėllime Kryesisė sė LDK-sė pėr humbjen e Presidentit tė Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova.

Sot pėr vizitė ngushėllimi ishtė edhe njė delegacion nga Akademia e Trupave Mbrojtėse tė Kosovės dhe nga OSBE-ja, tė cilėt njėherit u shėnuan nė Librin e zisė tė vendosur nė selinė e LDK-sė.

Ndėrkohė qė edhe shumė aktivistė, simpatizantė dhe qytetarė tė ndryshėm vazhdojnė tė nėnshkruhen nė librin e zisė qė ėshtė hapur pėr Presidentin Rugova nė selinė qendrore tė LDK-sė


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.