|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Shkup ėshtė mbajtur njė protestė kundėr dėnimit tė dy studentėve shqiptarė me 21 vjet burgim

 
 

 
Shkup, 31 janar 2006 /TN /QIK - Nė Shkup ėshtė mbajtur njė protestė kundėr dėnimit tė dy studentėve tė Universitetit tė Evropės Juglindore Faruk Reka dhe Ferid Hajrullahut, tė cilėt dy javė mė parė gjykata themelore i ka dėnuar me 21 vjet burg nėn akuzėn pėr vendosjen e mjeteve shpėrthyese nė stacionin policor tė Bit Pazarit nė natėn e 15 korrikut tė vitit 2005.
 
Mbrojtja e tė dy tė akuzuarėve pohon se tė akuzuarit natėn kritike ishin nė shtėpi.
 
Ndėrsa Hajrullahu dhe Reka gjatė procesit gjyqėsor kanė mohuar kryerjen e njė vepre tė tillė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.