|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Frank Uizner thotė se Qeveria amerikane ėshtė e angazhuar pėr gjetjen e njė zgjidhjeje tė shpejtė pėr Kosovėn

 
 

 
 
Uashington, 28 janar janar 2006 /TN /QIK - Nėnsekretari amerikan i Shtetit Nikolas Bėrns tha se udhėheqėsit e shqiptarėve tė Kosovės do tė duhej qė nė bisedimet pėr statusin e ardhshėm tė Kosovės tė jenė tė bashkuar dhe t'i pėrkrahin zgjidhjet paqėsore.
 
Frenk Uizner, i dėrguari amerikan nė procesin negociator pėr statusin e Kosovės, ka theksuar se bisedimet Prishtinė-Beograd tė pėr tė ardhmen e statusit tė Kosovės mund tė fillojnė muajin qė vjenė.
 
Ai shtoi se Qeveria e Shteteve tė Bashkuara ėshtė e angazhuar pėr gjetjen e njė zgjidhje tė shpejtė e paqėsore.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.