|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Edhe sot qytetarė dhe delegacione i bėjnė nderime Presidentit Rugova

 
 

 
Prishtinė, 28 janar 2006 /TN /QIK - Qindra qytetarė dhe delegacione tė LDK-sė, kanė vazhduar edhe sot ta vizitojnė dhe tė vendosin kurora lulesh mbi varrin e Presidentit Rugova, nė "Varrezat Pėrkujtimore" nė Velani.

Tė pesė degėt e LDK-sė nga Prishtina, nė grupe tė veēanta, kanė filluar tė vendosin kurora nga ora 10.00, nė njė ceremoni qė ka zgjatur pėr rreth dy orė. Edhe pas kėsaj kohe, vizita spontane dhe nė grupe janė duke vazhduar.
 
Deri mė tash e kanė vizituar mijėra veta vendin ku prehet Presidenti Rugova, qė nga dita e enjte kur rreth njė milionė qytetarė, nga Kosova, e tė gjitha vendet ku jetojnė shqiptarėt, pėrfshirė SHBA-tė dhe Australinė, i thanė lamtumirėn e fundit, Presidentit Rugova.

Presidenti Rugova u nda nga jeta tė shtunėn e kaluar, mė 21 janar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.