|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė xhamitė kryesore tė Kosovės Lutje pėr Presidentin Rugova

 
 

 
Prishtinė, 26 janar 2006 /TN /QIK - Sot, nė ditėn e varrimit tė Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, nė xhamitė kryesore tė qyteteve tė Kosovės besimtarėt, pas namazit tė drekės, u lutėn pėr shpirtin e Presidentit tė ndjerė.

Nė kėto lutje merrnin pjesė dhe ato i udhėhiqnin personalitetet kompetente fetare.

Edhe me kėtė rast tek tė pranishmit nėpėr xhematlinjtė ndihej ndjenja e dhembjes dhe e pikėllimit, thuhet nė njė njoftim tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.