|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Isanollu: "Doktor Rugova do tė mbahet nė mend pėr udhėheqjen e tij"

 
 

 
Ankara, 25 janar 2006 /TN /QIK - Ekmedin Isanollu, nė emėr tė Organizatės sė Konferencės Islamike, i ka shprehur ngushėllime familjes Rugova dhe popullit tė Kosovės, duke vlerėsuar lart fogurėn e Presidentit Rugova.

"Kam qenė shumė i pikėlluar kur mėsova lajmin pėr vdekjen tragjike tė liderit legjendar tė Kosovės, doktor Ibrahim Rugovės.
 
Nė emėr tė Organizatės sė Konferencės Islamike dhe nė emrin tim personal do tė dėshiroja t'ia shpreh ngushėllimet e mia mė tė sinqerta vėllezėrve dhe motrave tona kosovare dhe, posaēėrisht, familjes sė Presidentit.

Doktor Rugova do tė mbahet nė mend pėr udhėheqjen e tij me pėrkushtim dhe udhėheqjen e menēur, duke mbrojtur kauzėn legjitime tė popullit tė Kosovės.

Unė shpresoj se liderėt politikė tė Kosovės do tė jenė nė gjendje qė nė kėtė kohė kaq tė ndieshme pėr Kosovėn, do ta vazhdojnė politikėn e tij, e cila pėrkrahet aq shumė nga komuniteti ndėrkombėtar.

Duke shprehur solidaritetin tim me popullin e Kosovėsnė nė kėto ditė tė vėshtira, unė i dėshiroj Kosovės sukses nė bisedimet pėr statusin final.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.