|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Procesi mėsimor mė 27 janar zhvillohet sipas orarit

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė e Kosovės nėpėrmjet njė komunikate njofton tė gjithė nxėnėsit, studentėt dhe mėsimdhėnėsit e tė gjitha niveleve arsimore se mėsimi vazhdon nga dita e premtė, mė 27 janar 2006, sipas orarit.

Ora e parė, pėr tė gjitha ndėrrimet, fillon me njė minutė heshtje dhe me pėrkujtimin e biografisė dh eveprės sė Presidentit tė parė tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova.

Nxėnėsit dhe studentėt ishin mė tė dashurit dhe mė tė respektuarit pėr Presidentin Rugova.
Pėr tė arsyetuar besimin e Tij, kėrkohet angazhim dhe pėrkushtim mė i madh nė procesin arsimor.

Me rastin e ndarjes nga jeta tė Presidentit tė Kosovės, z. Ibrahim Rugova, MASHT ka njoftuar mė herėt se nuk do tė punojnė institucionet arsimore tė tė gjitha niveleve nė Kosovė, prej datės 23 26 janar 2006.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.