|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Bush cakton delegacionin presidencial nė varrimin e Presidentit Rugova

 
 

 
Uashington, 25 janar 2006 /TN /QIK - Presidenti Xhorxh Bush caktoi delegacionin shtetėror, i cili do tė shkojė nė Prishtinė pėr tė marrė pjesė nė varrimin e Presidentit Ibrahim Rugova, mė 26 janar 2006.

Delegacioni do tė kryesohet nga Sekretari amerikan pėr Strehimin dhe Zhvillimin Urban, Alfonso Xhekson.

Nė pėrbėrjen e delegacionit janė edhe Shefi i Misionit amerikan nė Kosovė, Filip Goldberg, dhe ambasadori Frenk Uizner, pėrfaqėsues i posaēėm i Sekretares amerikane tė Shtetit nė bisedimet pėr statusin pėrfundimtar tė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.