|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Pavarėsia e Kosovės ka emrin dhe emblemėn e Presidentit Rugova

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - "Vdekja e Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugovės, ėshtė lajmi mė i pikėllueshėm qė kam marrė nė jetėn time.
 
Vdekja e Presidentit ėshtė plaga ime mė e madhe shpirtėrore qė kam marrė nė jetėn time", thotė ne mesazhin e tij tė ngushėllimit, ministri i Kulturės Astrita Haraēia.

"Ne qė ishim bij besnikė tė kėtij personaliteti tė madh tė historisė e tė politikės, jemi tepėr tė pikėlluar. Ne qė punuam e luftuam pėr realizimin e idesė madhore tė Ppresidentit Rugova pėr Pavarėsinė e Kosovės, jemi tė lėndua nė trup e nė zemėr pėr humbjen burrėshtetasit tė madh tė Kosovės.

Por, ne jemi krenarė qė e patėm prijės, jemi krenarė qė punuam me kėtė personalitet tė madh tė Kosovės!
 
Ne betohemi nė emrin e presidentit dr.Ibrahim Rugova se do tė pėrmbushim deri nė fund amanetin e tij pėr realizimin e Pavarėsisė sė Kosovės", shkruan ministri Haraēia.

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.