|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nesėr nga ora 07:00 deri 19:00 ndėrpritet transporti nė tė gjitha rrugėt magjistrale dhe rajonale

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Me qėllim qė ceremonia e funeralit tė Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova tė zhvillohet pa pengesa dhe sa mė mirė, ministri i Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit, Qemajl Ahmeti ka nxjerrė njė Urdhėresė pėr transportin e obliguar tė mallrave nė relacione dhe periudhė tė caktuar.

Me kėtė urdhėresė, e cila hyn nė fuqi menjėherė, ministri Ahmeti urdhėron tė gjithė drejtuesit e automjeteve tė transportit tė mallrave, qė me datėn 26 janar nga ora 07:00 deri nė orėn 19:00 tė ndėrpritet transporti nė tė gjitha rrugėt magjistrale dhe rajonale tė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.