|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Musharaf: Presidenti Rugova do tė mbahet mend pėr njė kohė shumė tė gjatė

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf dhe kryeministri Shaukat Aziz ia kanė pėrcjellė ngushėllimet mė tė thella pėr vdekjen e Presidentit Rugova dhe popullit tė Kosovės.

"Me pikėllim tė thellė e morėm lajmin pėr vdekjen e Presidentit Rugova. Nė kėto momente pikėlluese, ne jemi me familjen e Presidentit Rugova dhe e popullin e Kosovės.

Lufta e Presidentit Rugova pėr popullin e Kosovės do tė mbahet mend pėr njė kohė shumė tė gjatė. Besoj se populli i Kosovės, edhepse i veshur nė zi, do tė gjejė forcė dhe do ta vazhdojė punėn dhe pėr ta forcuar paqen dhe pėrparimin e Kosovės.

Ne lutemi pėr tė. Zoti e bekoftė shpirtin e tij.

Nė emrin tim personal dhe nė emėr tė qeverisė dhe tė popullit tė Pakistanit shpreh ngushėllimet e mia tė sinqerta pėr familjen e Presidentit Rugova dhe pėr popullin e Kosovės", thuhet nė telegramin e Presidentit tė Pakistanit, Pervez Musharaf, dėrguar Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, Nexhat Dacit.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.