|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Moisiu, Berisha dhe Topalli bėnė homazhe pėr Presidentin Rugova

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Delegacioni shtetėror i Shqipėrisė i nivelit mė tė lartė: Presidenti Alfred Moisiu, Kryeministri Sali Berisha, Kryeparlamentarja Jozefina Topalli sidhe disa ministra bėnė homazhe dhe vunė kurora lulesh para arkivolit tė Presidentit Ibrahim Rugova nė hollin e Kuvendit tė Kosovėn.

Presidenti Moisiu, Kryeministri Berisha, Kryeparlamentarja Jozefina Topalli ngushėlluan dhe shtrėnguan duart me anėtarėt e familjes sė Presidentit Rugova, bashkėshorten Fana, djemtė Uka e Mendimi dhe vajzėn Teuta.
 
Pastaj qė tė tre personalitetet mė tė larta tė Shqipėrisė u regjistruan nė Librin e zisė qė ndodhet para Zyrės sė Presidentit tė Kosovės.

Nė kėto momente ata po takohen me kryetarin e Kuvendit tė Kosovės Nexhat Daci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.