|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

  Mesazhe ngushėllimi: Njeriu qė rrezatonte Menēuri e Lumturi!

 
 

 
25 janar 2006 /TN
 
Telegram ngushėllimi
 
- Familjes sė Dr. Ibrahim Rugovės  dhe
- Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės Akademik Nexhat Daci
- Institucioneve tė Kosovės
- Kryesisė sė Lidhjes Demokratike tė Kosovės
 
 
Njeriu qė rrezatonte Menēuri e Lumturi!
 
Me dhembje  dhe pikėllim tė thellė morėm lajmin e hidhur pėr vdekjen e Presidentit tone tė dashur Ikonės sė Populli Shqiptar Dr. IBRAHIM RUGOVA.
 
Vdekja e Presidentit tonė tė dashur preku thellė tė gjithat  zemrat qe kane Gjak Shqiptari nė mbarė Rruzullin Tokėsor.
 
Ju lutem qė t’i pranoni ngushėllimet e Anėtarėve tė Shoqatės Humanitare “Gėrvallajt” nė Zvicėr.
 
 
I qoftė i lehtė dheu i Kosovės sė lire.
Zoti e bekoftė Kosovėn.
 
 
Aarau (Zvicėr), 24.01.2006
Shoqates Humanitare “Gėrvallajt"
Agim Gėrvalla
 


Telegram ngushėllimi
 
Kryesia e Nėndegės sė LDK-sė pė Buchs dhe Lietenstein  dhe anėtarėsia e gjerė  iu shprehin ngushėllimet tė pėrzemėrta  familjes sė Presidentit Rugova ,Kryesisė sė LDK-sė, Presidencės, kryeparlamentarit Daci dhe institucioneve tė Kosovė  dhe kėshtu edhe pse larg nga vendlindja ne lutem  qė Presidentit tė i jetė i lehtė dheu i Kosovė sė lirė.
 
Nė emėr tė kryesisė sė nėndegės sė LDK-s
pėr Buchs dhė Lietenstein – Kryetari
Edison ēekaj
 

  
Telegram ngushėllimi
 
E nderuara familje Rugova,
 
Me pikėllim tė madh e morėm lajmin pėr vdekjen e mė tė dashurit tuaj dhe Presidentit tonė tė nderuar Ibrahim Rugova.
Vdekja e Tij ka tronditur mbarė komunitetin e artistėve.
Por ne jemi tė sigurt se jeta dhe vdekja e tij do tė vazhdoj shkėlqimin nė rrugėn drejt aspiratave tė Popullit tė Kosovės.
 
Unioni i Artistėve tė Filmit i Kosovės
 
 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.