|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane: Rugova ėshtė shembulli qė duhet ndjekur Ballkani

 
 

 
  
Nju Jork, 25 janar 2006 /TN /QIK - Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane, nė emėr tė nė tė Presidentit tė saj, z.DioGuardi dhe nė emėr tė Kryetarit dhe zėvendės kryetarit tė Komitetit pėr Marrėdhėnie me Jashtė tė Kongresit Amerikan, Hajd dhe Lantosh, shpreh pikėllimin e thellė pėr vdekjen e Presidetit Ibrahim Rugova.
 
"Personalisht jam shumė i pikėlluar me rastin e vdekjes sė njeriut tė madh, tė shqiptarit tė madh, tė arkitetit tė demokracisė dhe tė Pavarėsisė sė Kosovės,
vizionarit profetor,
Gandit tė Ballkanit,
Atij qė ndryshoi kulturėn politike dhe ėshtė shembulli qė duhet ndjekur Ballkani,
Atij qė ishte mik shembullor i Botės Demokratike,
Atij qė ju duhet t'ia ēoni amanetin deri nė fund,
Atij qė veprat e Tij do tė jenė udhėrrėfyes pėr Ju,
Atij qė ia ndėrroi imazhin tėrėsisht Kosovės,
Presidentit tė Kosovės, z.Ibrahim Rugova",
 
Xho (Joe) DioGuardi, President.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.