|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

KFOR-i nderon Presidentin Rugova

 
 

 
 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK – Qė nga e marta, KFOR-i ka filluar shpėrndarjen e postereve nėpėr rrugėt e Prishtinės, me tė cilat i shprehin ngushėllime familjes dhe popullit tė Kosovės pėr Presidentin Dr Ibrahim Rugova dhe i sigurojnė qytetarėt se mbėshtetja e paqeruajtėsve ndėrkombėtarė tė NATO-s (KFOR) do tė vazhdojė edhe mė tej.
 
Nė posterin, qė ushtarėt e KFOR-it po ua shpėrndajnė qytetarėve dhe i cili po emitohet nė mediat elektronike dhe po botohet nė mediat e shkruara, thuhet:

“President i Kosovės, Zoti Ibrahim Rugova ndėrroi jetė pas njė sėmundjeje tė rėndė dhe tė gjatė. Ne i shprehim ngushėllime tė sinqerta tė gjithė qytetarėve tė Kosovės dhe nderojmė kujtimin pėr tė dhe dėshirėn e tij pėr paqe.
 
Qytetarėt e Kosovės mund tė llogarisin nė pėrkrahjen e vazhdueshme tė KFOR-it.”, thuhet nė posterin e KFOR-it.Rugova dhe Petersen gjatė njė vizite nė Komandėn e Kfor-it
(foto - 11 qershor 2005 -
Nga Mr. Armend Aqifi, - HQ KFOR Photographer)

 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.