|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Hotel "Grand" i rezervuar nė tėrėsi

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Zyrtarėt e hotelit "Grand" kanė bėrė tė ditur se janė rezervuar gati tė gjitha kapacitetet e kėtij hoteli reprezentativ tė Kosovės. Pjesa mė e mirė e hotelit tashmė ėshtė rezervuar pėr delegacionet e huaja. Shqipėria ėshtė vendi qė ka rezervuar mė sė shumti vende.
 
Qeveria e saj ka rezervuar 23 vende, por nga Shqipėria pritet tė vijnė 50 vetė. Po kėshtu Princ Leka ka rezervuar dhe do tė vijė sėrish nesėr pėr tė marrė pjesė nė varrimin e Presidentit Rugova.
 
Nga Mali i Zi ėshtė konfirmuar rezervimi i 10 vendeve. Nė kėtė hotel kanė rezervuar vende Kroacia, Holanda, Indija, Malajzia, Austria. Nga SHBA janė rezervuar mbi 26 vende, ndėr ta edhe biznesmeni shqiptar Hari Bajraktari, nga Gjermania janė rezervuar vendet pėr njė delegacion 10 anėtarėsh, Rusia ka rezervuar 4 vende, Norvegjia 3 vende.
 
Nė hotelin "Grand" ka rezervuar edhe i mirėnjohuri Kai Aide, ambasadori norvegjez nė NATO dhe ish-i dėrguari i Sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Kofi Anan, pėr Kosovė.
 
Edhe nė hotelet e tjera tė Prishtinės dhe tė Kosovės ka pasur rezervime tė pjesėmarrėsve nga vendet e ndryshme tė botės nė ceremoninė mortore tė Presidentit Dr. Ibrahim Kosova.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.