|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Ekipi mjekėsor amerikan nga baza Landshtul bėri homazhe dhe i shprehu ngushėllime familjes sė Presidentit Rugova

 
 

 
 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Ka qenė i prekshėm e emocional sot takimi i ekipit mjekėsor nga baza amerikane Landshtul tė Gjermanisė me familjen e Presidentit Rugova, i cili qė nga diagnostifikimi i sėmundjes sė rėndė tė Presidentit, ka bėrė ēmos pėr shėndetin e tij.
 
Guillermo Telez, nėnkolonel, kirurg, Joseph Flynn, major, onkolog dhe Kenny Davis, kapiten, teknik, sot bėnė homazhe para trupit tė pajetė tė Presidentit Rugova dhe i shprehėn ngushėllime familjes sė Presidentit, ku qėndruan pėr njė kohė tė shkurtėr edhe nė rezidencėn nė Velani.
 
Qė tė tre ata kanė ardhur shpesh nė Prishtinė nė rezidencėn nė Velani gjatė pesė muajve tė kaluara pėr ta shpėtuar jetėn e Presidentit nga sėmundja e rėndė.
 
Edhe gjatė momenteve tė fundit tė jetės sė Presidentit Rugova Tellez, Flin e Davis ishin pranė tij.

 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.