|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Njė tren special nesėr niset nga Peja pėr nė Prishtinė

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Nesėr mė 26 janar, tė gjithė ata qė dėshirojnė tė marrin pjesė nė varrimin e Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova, nga qyteti i Pejės nė mėnyrė tė organizuar nė orėn 8.50 min. niset treni i cili, nė Prishtinė prapa Pallatit tė Rinisė, arrin nė orėn 10.30, ndėrsa kthimi i trenit pėr nė Pejė bėhet nė 16.00.
 
Itinerari i linjave hekurudhore nga Kaēaniku pėr nė Prishtinė dhe nga Mitrovicė nė Prishtinė, mbetėt i njėjtė.

Stacioni i zbritjes dhe i kthimit tė qytetarėve nga kėto qytete ėshtė mbrapa Pallatit tė Rinisė, nė Prishtinė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.