|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Daci priti udhėheqjen e PS tė Shqipėrisė, Princin Leka Zogun dhe Shtajnerin

 
 

 
Prishtinė, 25 janar 2006 /TN /QIK - Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, akademik Nexhat Daci priti udhėheqjen e Partisė Socialiste tė Shqipėrisė, tė udhėhequr nga kryetari Edi Rama, nė pėrbėrje tė sė cilės ishin edhe Pandeli Majko e Arta Dade.
 
Pas shprehjes sė ngushėllimeve bashkėbiseduesit ishin unikė nė konstatimin se ceremonia dinjitoze e nderimit tė presidentit Rugova ėshtė shenjė e njė energjie tė madhe brenda qytetarėve dhe institucioneve, e cila do t'u japė shtytje shumė pozitive mbarė proceseve politike nė Kosovė.
 
Uniteti qė po tregohet jep tė kuptohet se janė shkrirė kufijtė ndėrmjet faktorėve, qė jep besim se proceset nė Kosovė do tė shkojnė mbarė. Gjithė kjo ėshtė njė referendum i popullit pėr tė ardhmen e vet.Daci priti princin Leka Zogu
 
Pėr tė shprehur ngushėllimet dhe pėr tė marrė pjesė nė ceremoninė e varrimit tė Presidentit Rugova, nė Prishtinė ka ardhur edhe princi Leka Zogu. Princi i oborrit mbretėror i shprehu ngushėllimet mė tė sinqerta kryeparlamentarit Daci, duke u zotuar se gjithnjė do tė punojė pėr tė ardhmen e Kosovės. Nė tė gjitha proceset qė ēojnė drejt finalizimit tė synimeve tė popullit tė Kosovės do tė keni edhe mbėshtetjen time dhe tė familjes, theksoi ai .

Po ashtu Daci priti sot ish shefin e UNMIK ut, z. Mihael Shtajner. Me kėtė rast z. Shtajner i shprehu ngushėllimet mė tė thella kryeparlamenatarit Daci.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.