|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

W.Martens: Rugova ishte baba i pėrkushtuar dhe frymėzues pėr lirinė e Kosovės

 
 

 
 
Bruksel, 23 janar 2006 /TN /QIK - Nė njė mesazh ngushėllimi tė kryetarit tė Partive Popullore tė Evropės Vilfrid (Wilfried) Martens, shkruan:

"Familje dhe miq tė Presidentit Ibrahim Rugova,

Me pikėllim tė madh mėsova pėr shkuarjen nga jeta tė Ibrahim Rugovės, tė cilin kam pasur privilegj dhe kėnaqėsi ta takoj nė raste tė ndryshme.

Ai ishte baba i pėrkushtuar dhe frymėzues pėr lirinė e Kosovės.

Nė emrin tim personal dhe tė Partisė Popullore Evropiane ju pėrcjell nė kėtė mėnyrė juve dhe qytetarėve tė Kosovės ngushėllimet tona mė tė sinqerta pėr humbjen tuaj", thuhet nė mesazhin e zotit Martens drejtuar familjes Rugova.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.