|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Telegram ngushėllimi nga mbledhja komemorative e LDK nė Prizren

 
 

 
23 janar 2006 / TN
 
Telegram ngushėllimi
 
E nderuara Familje Rugova!
Institucione tė Kosovės
Lidhje Demokratike e Kosovės
 
Edhe nė kėto momente tė rėnda pėr Ju dhe pėr tė gjithė ne, jemi bashkė duke ndarė dhimbjen dhe pikėllimin e thellė pėr mbetjen pa presidentin tonė tė dashur e tė nderuar. Ne po pėrpiqemi tė mos dėshpėrohemi pėr humbjen e madhe, por tė ndjehemi krenar qė e patėm. Le tė mbetet vepra e tij mėsimi dhe inspirimi ynė i pėrhershėm.
 
Pranoni ngushėllimet e sinqerta nga gjithė qytetarėt prizrenas, nga anėtarėt dhe simpatizantėt gjithandej tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Prizren.
 
I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr njeriun e madh tė Kosovės dhe shqiptarėve gjithandej, z. Ibrahim Rugova
 
 
- Zoti e bekoftė shpirtin e tij
- Zoti e bekoftė familjen e tij
- Zoti e bekoftė Kosovėn
 
 
  22 Janar 2006
  Prizren                                                            Lidhja Demokratike e Kosovės nė Prizren
                                                                                  FG i LDK-sė nė Prizren
                                                                                  FR i LDK-sė nė Prizren


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.