|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Telegram ngushėllimi Familjes Rugova

 
 

 
23 janar 2006 /TN
 
Telegram ngushėllimi
 
Me hidhėrim tė thellė mėsuam ndarjen nga jeta te birit tė dashtun te Kosovės martire,Presidentit embleme zotit Ibrahim Rugova. Ai ishte ikona e lirisė se Kosovės tone te shtrenjtė. Me vdekjen e tij i tanė kombi shqiptar humbi njė nga bijtė e tij ma tė shquar.
 
Ai ishte frymėzim pėr ēdo shqiptar te ndershėm e patriot. Me ketė rast i shpreh ngushėllimet e mija dhe te familjes sime, familjes Rugova pėr humbjen e pa zėvendėsueshme. Njiheri edhe popullit vėlla kosovar i shprehi konsideratat e mija ma tė nalta dhe i uroj dinjitet, dinjitet, dinjitet.
 
Pavarėsia asht e sigurt.
I pėrjetshėm qofte kujtimi i Dr. Ibrahim Rugovės.
 
Botuesi i Gazetes "Shkodra"
Kabil Bushati


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.