|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Oto fon Habsburg: Zoti e shpėrbleftė nė pėrjetėsi Gandin e Evropės

 
 

 
 
Mynih, 23 janar 2006 /TN /QIK - Oto fon Habsburg (Otto von Habsburg), kryetar nderi i Unionit Paneuropian nė mesazhin e tij tė ngushėllimit pėr Presidentin Rugova shkruan:

"I pikėlluar thellė nga lajmi pėr vdekjen e Presidentit Rugova ju pėrcjell juve dhe popullit tė Kosovės ngushėllimet e mia tė pėrzemėrta.

Zoti e shpėrbleftė nė pėrjetėsi Gandin e Evropės pėr pėrpjekjet e tij tė palodhshme nė shėrbim tė popullit tė vet, si mbrojtės heroik i tė drejtave tė njeriut, sundimit tė ligjit dhe vetėvendosjes sė popujve - synime bujare tė jetės sė tij nė tokė.

Duke pėrkujtuar pėrkushtimin e tij pėr ēėshtjen e bashkimit tė Evropės dhe Kosovės sė tij si njė anėtare e nderuar kėsaj bashkėsie, Otto von Habsburg, kryetar Nderi i Unionit Paneuropian".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.