|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Klubi Politik i Ballkanit: Tė rrojė pėrgjithmonė kujtimi pėr Ibrahim Rugovėn

 
 

 
 
Sofje, 23 janar 2006 /TN /QIK - Lajmi tragjik pėr vdekjen e anėtarit themelues mė tė ēmuar tė Klubit Politik tė Ballkanit, presidentit tė Kosovės, z.Ibrahim Rugova, na ka shokuar thellė. Vdiq njeriu tek i cili zuri fill shpresa pėr paqe dhe mirėkuptim nė Ballkan.

Ne besojmė qė veprat e tij do tė vazhdohen dhe ndėrlidhen nė kohėt qė vijnė.

Tė rrojė pėrgjithmonė kujtimi pėr tė!


Nė emėr tė Klubit Politik tė Ballkanit: Zhelo Zhelev, kryetar i Republikės sė Bullgarisė (1990- 1997) dhe kryetar i Klubit Politik tė Ballkanit Emil Konstantinescu, kryetar i Republikės sė Rumanisė, anėtar i Bordit Menaxhues tė Klubit Politik tė Ballkanit Ljubisha Georgievski, drejtor Teatri, ish-ambasador i Maqedonisė nė Sofje dhe anėtar i Bordit Menaxhues tė Klubit Politik tė Ballkanit.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.