|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Gjenerali Bek: Rugova ka qenė njė mik i madh i tė gjithė ushtarėve amerikanė nė Kosovė

 
 

 
 
Prishtinė, 23 janar 2006 /TN /QIK - Gjenerali amerikan Xheri Bek (Jerry Beck), ish-komandant i trupave amerikane nė Kosovė, nė mesazhin ngushėllues shkruan:
 
"Jam jashtėzakonisht i pikėlluar pėr vdekjen e Presidentit tė nderuar Rugova. Unė vėrtet e ndiej se ka qenė njė mik i madh i tė gjithė ushtarėve tė Shteteve tė Bashkuara, qė punojnė nė Kosovė.
 
Qesh emocionuar kur e pashė edhe njė herė kėtu nė Shtetet e Bashkuara pasi kisha lėnė Kosovėn gati dy vjet mė parė.
 
Shpresoja tė kem rastin ta takoja edhe njė herė. Unė i shpreh simpatinė e thellė qeverisė dhe mbarė popullit tė Kosovės.
 
Kam kujtime shumė tė kėndshme nga takimet e mia me Presidentin Rugova dhe shumė tė tjerė nė qeverinė e Kosovės. Zoti e bekoftė Kosovėn", shkruan gjenerali Bek.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.