|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Delegacioni i Shqipėrisė qė merr pjesė nė homazhet pėr Presidentin Rugova nė nivelin mė tė lartė

 
 

 
 
Tiranė, 23 janar 2006 /TN /QIK - Delegacioni zyrtar i Shqipėrisė qė do tė marrė pjesė nė homazhet pėr Presidentin e Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova do tė jetė nė nivelin mė tė lartė.

Nė delegacion do tė bėjnė pjesė:
 
Presidenti Alfred Moisiu,
 
Kryeministri Sali Berisha,
 
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli,
 
Ministri i Punėve tė Jashtme, Besnik Mustafaj,
 
ish presidenti Rexhep Meidani,
 
Kryetari i Grupit Parlamentar tė PD sė, Bamir Topi si dhe
 
Kryetari i Grupit Parlamentar tė PS sė, Pandeli Majko.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.