|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Shysel: Ibrahim Rugova i dha trajtė politikės nė Evropėn Juglindore me personalitetin e tij tė fuqishėm

 
 

 
 
 
Prishtinė, 22 janar 2006 /TN /QIK - Kancelari i Austrisė Volfgang Shysel (Schuessel) ka deklaruar: "Ibrahim Rugova i dha trajtė politikės nė Evropėn Juglindore me personalitetin e tij tė fuqishėm.
 
Ai promovoi zgjidhje paqėsore pėr konfliktin nė Kosovė dhe punoi pėr tė ardhmen e Kosovės pa menduar as pėr shėndetin e vet".

"Austria do tė vazhdojė me gjithė fuqinė e saj t'i mbėshtesė pėrpjekjet pėr arritjen e stabilitetit dhe paqes sė qėndrueshme nė Kosovė", tha kancelari austriak Volfgang Shysel.

 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.