|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Server: Vdekja e Presidentit Rugova do tė ndikojė nė shtyrjen e bisedimeve

 
 

 
 
 
Uashington, 22 janar 2006 /TN /QIK - Daniel Server, drejtor i Iniciativės pėr Ballkanin nė Institutin Amerikan pėr Paqe, ka thėnė se vdekja e Presidentit Rugova do tė ndikojė nė shtyerjen e bisedimeve mes Prishtinės e Beogradit.

"Pala kosovare nuk mund tė hyjė nė bisedime pa president, ka thėnė Server.
 
Paralmenti i tyre duhet tė zgjedhė presidentin dhe kjo do tė zgjasė disa muaj, prandaj duhet tė jemi tė sigurtė se kjo do tė ndikojnė nė shtyerje bisedimesh, ka thėnė Server.

"Kosova ka probleme serioze pėr shkak tė ndarjeve nė mes partive politike, dhe politikanėt kosovarė duhet tė gjejnė zgjidhje pėr ta tejkaluar kėto dallime", ka theksuar analisti Daniel Server.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.