|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova i dha vulė historisė sė re tė Kosovės

 
 

 
22 janar 2006 /TN
 
Dr. Jusuf BAJRAKTARI, drejtor
Instituti i Historisė - Prishtinė
Prishtinė, 22 janar 2006
 

 
Telegram ngushėllimi
 
Drejtuar:
- Presidencės sė Kosovės,
- Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės,
- Qeverisė sė Kosovės, 
- Familjes sė nderuar tė Presidentit Rugova,
 
 
Lajmi pėr ndarje nga jeta tė Presidentit tė Kosovės Dr. Ibrahim Rugova – simbolit  dhe arkitektit  tė Pavarėsisė sė Kosovės, tronditi thellė gjithė opinionin shqiptar dhe atė paqedashės e demokratik botėror.
 
Presidenti Rugova i dha vulė historisė sė re tė Kosovės dhe ka besuar e punuar fuqimisht pėr idealet e larta tė kėtij populli tė shumėvuajtur, duke krijuar miq tė fortė e tė sinqertė tė cilėt iu kanė munguar gjithmonė shqiptarėve.
 
Ngushėllimi pėr humbjen e njė burri ndėr mė tė mėdhenjtė qė ka pasur Kosova dhe mbarė shqiptaria, do tė jetė krenari dhe udhėrrėfim pėr realizimin e amanetit tė Tij – Pavarėsisė sė Kosovės.
 
Familja e nderuar e Presidentit Rugova, Kosova, Shqiptarėt dhe Bota po ndahen nga njė Burrėshtetas bujar, atdhetar e demokrat i pėrbetuar qė ka krijuar njė vizion tė ri pėr Ballkanin e trazuar.
 
Nė emrin tim personal dhe tė Institutit tė Historisė, Ju lutem pranoni ngushėllimet tona mė tė sinqerta.
 

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.