|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Ollbrajt: "Isha e nderuar qė e njoha"

 
 

 
 
 
Prishtinė, 22 janar 2006 /TN /QIK - Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright, i ka shprehur ngushėllimet mė tė thella Familjes sė Presidentit Rugova dhe tėrė popullit tė Kosovės.
 
Nė njė prononcim pėr Express, tė shtunėn, Albright ka rikujtuar edhe njė herė kohėn qė kishte njohur Presidentin Ibrahim Rugova, duke thėnė se ėshtė e nderuar qė e ka njohur atė.

"Mbajmė zi pėr ndėrrimin e jetės sė Presidentit Rugova dhe e kujtojmė trashėgiminė e tij. E ka prekur jetėn e gjithė neve... Dhe, unė isha e nderuar qė e njoha", ka deklaruar Albright.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.